Cena korony porcelanowej

Koszt korony porcelanowej – co na niego wpływa?

Najczęściej gdy pacjenci dowiadują się od dentysty, że powinni zainteresować się koronami porcelanowymi w celu naprawienia problemu zębów, pierwszy pierwsze pytania związane są z kosztem takiego produktu, który w powszechnym mniemaniu wydaje się bardzo wysoki. Jednakże, po zbadaniu wszystkich aspektów uzyskania nowej korony porcelanowej, czynnik kosztów staje się coraz bardziej uzasadniony.

Korony porcelanowe

Tak wyglądają korony porcelanowe

Kiedyś było tak, że korony miały metalową podstawą, i że część porcelanowa zostawała umieszczona w górnej części podstawy metalowej. Nowoczesne korony, jednak wykonane są z czystej porcelany. Te nowsze korony wyglądają i działają tak jak prawdziwe zęby. Wygląd jest dość blisko do rzeczywistych zębów. To dlatego, że korona porcelanowa może być dopasować do istniejących zębów zarówno w kolorze jak i kształcie.

Starego stylu korony miały również tendencję do powstawania czarnej kreski na linii dziąseł, co było bardzo nieatrakcyjne pod względem estetycznym. Nowe rodzaje koron nie mają tego problemu, bo nie są osadzone na metalowej podstawie. Jedną z możliwych wadą nowszych koron wykonanych w całości z porcelany, jest to, że nie są tak silne, jak starsze, ale dla celów ogólnych takich jak żucie pokarmu żucia, są wystarczająco silne, oczywiście pod warunkiem prawidłowego wykonania.

Wadą koron porcelanowych jest to, że są wykonywane w specjalistycznych laboratoriach, co naraża na zwiększenie kosztów, ale aby osiągnąć odpowiednią jakość i wytrzymałość produktu, nie można tego etapu ominąć.

Kolejnym czynnikiem kosztotwórczym są wizyty u lekarza dentysty prowadzącego proces przygotowania do zabiegu osadzenia koron. Wiąże się to przede wszystkim z koniecznością uzyskania odpowiedniej powierzchni zęba niezbędnej do obsadzenia korony. Często pacjenci nie zdają sobie z tego sprawy, stąd panuje obiegowa opinia, że korony porcelanowe są obarczone ukrytymi kosztami.

Korona porcelanowa

Korona porcelanowa od środka

Szacując faktyczne koszty koron porcelanowych lub innych rodzajów koron ceramicznych najlepiej jest pójść do gabinetu w celu odbycia wstępnej konsultacji, która będzie połączona z kontrolą stanu uzębienia. Na podstawie tego dentysta będzie ocenić koszt przygotowania do obsadzenia koron oraz koszt samych koron. Cena korony jest zróżnicowana od 1-2 tysięcy do kilku lub więcej w zależności od gabinetu, dlatego warto na wstępie zrobić rozeznanie rynku i odwiedzić klika z nich. Cena korony może być także zróżnicowana w zależności od położenia zęba, dentysta może zalecać bardziej wytrzymałe korony oparte na metalu dla zębów trzonowych. Cena zależy również od rodzaju metalu.

Złoto jest uważane za jeden z lepszych materiałów tego typu wiązania i zwiększa koszt korony porcelanowej, ale wielu uważa, że ​​warto.

Na górnym końcu skali cenowej, są nowe ceramiczne korony cyrkonowe, które są prawie nie do odróżnienia od naturalnych zębów, ale mają większą wytrzymałość niż inne ceramiczne korony.